A solution containing active cobalt $^{60}_{27}Co$ having activity of $0.8 \, \mu Ci$ and decay constant $\lambda$ is injected in an animal?s body. If $1 \, cm^3$ of blood is drawn from the animal?s body after 10 hrs of injection, the activity found was 300 decays per minute. What is the volume of blood that is flowing in the body ? ($1 \, Ci=3.7 \times 10^{10}$ decays per second and at $t=10 hrs e^{- \lambda t} =0.84$)