For the cell reaction,
\[
Hg_2Cl_2 (s) + H_2 (1 \, {atm}) \rightarrow 2Hg (l) + 2H^+ (a=1) + 2Cl^- (a=1)
\]
The standard cell potential is \( \mathcal{E}^0 = 0.2676 \) V, and \( \left(\frac{\partial \mathcal{E}^0}{\partial T}\right)_P = -3.19 \times 10^{-4} \) V K\(^{-1}\). The standard enthalpy change of the reaction (\( \Delta_r H^0 \)) at 298 K is \( -x \) kJ mol\(^{-1}\). The value of \( x \) is ___________ (rounded off to two decimal places).
[Given: Faraday constant \( F = 96500 \) C mol\(^{-1}\)]