A laser beam has intensity of $4.0\times10^{14}\ \text{W/m}^2$. The amplitude of magnetic field associated with the beam is ______ T. (Take $\varepsilon_0=8.85\times10^{-12}\ \text{C}^2/\text{N m}^2$ and $c=3\times10^8\ \text{m/s}$)
If vector \( \mathbf{a} = 3 \hat{i} + 2 \hat{j} - \hat{k} \) \text{ and } \( \mathbf{b} = \hat{i} - \hat{j} + \hat{k} \), then which of the following is correct?