The molar conductivity of a solution (ΛSolution) is given by the sum of molar ionic conductivities:
Λ+2C = 57 S cm2 mol-1
Λ+2A = 73 S cm2 mol-1
ΛSolution = λ+ + λ-
ΛSolution = 57 + 73 = 130 S cm2 mol-1

Consider the above electrochemical cell where a metal electrode (M) is undergoing redox reaction by forming $M^+$ ($M \to M^+ + e^-$). The cation $M^+$ is present in two different concentrations $c_1$ and $c_2$ as shown above. Which of the following statement is correct for generating a positive cell potential?
MX is a sparingly soluble salt that follows the given solubility equilibrium at 298 K.
MX(s) $\rightleftharpoons M^{+(aq) }+ X^{-}(aq)$; $K_{sp} = 10^{-10}$
If the standard reduction potential for $M^{+}(aq) + e^{-} \rightarrow M(s)$ is $(E^{\circ}_{M^{+}/M}) = 0.79$ V, then the value of the standard reduction potential for the metal/metal insoluble salt electrode $E^{\circ}_{X^{-}/MX(s)/M}$ is ____________ mV. (nearest integer)
[Given : $\frac{2.303 RT}{F} = 0.059$ V]


The given circuit works as: 
Identify the correct truth table of the given logic circuit. 