Energy carried by a part of short-wave infrared ray at 1000 nm wavelength is __________ eV (rounded off to 2 decimal places). \[ h = 6.626 \times 10^{-34}\ {Js}, \quad 1\ {J} = 6.242 \times 10^{18}\ {eV}, \quad c = 3 \times 10^8\ {ms}^{-1} \]
If the radiant temperature of a body is 360 K and its emissivity is 0.6, then the kinetic temperature of that body is __________