Work done (W) = $\vec{F} \times \vec{x} = (-2\hat{i} + 3\hat{j}) \times (3\hat{i}) = -6 \text{ J}$.
Work-energy theorem: W = ΔKE = KEf - KEi = -6 J = KEf - 10 J KEf = 4 J

Potential energy (V) versus distance (x) is given by the graph. Rank various regions as per the magnitudes of the force (F) acting on a particle from high to low. 
What is Microalbuminuria ?
The output (Y) of the given logic implementation is similar to the output of an/a …………. gate.